اخبار مرتبط
تعداد بازدیدها : 3100
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۴

عرضه پرحجم ترین حافظه SSD دنیا توسط سامسونگ

در گذشته به اطلاع شما رسانده بودیم که کمپانی سامسونگ به دنبال تولید بزرگترین حافظه SSD دنیا از لحاظ حجم ذخیره سازی میباشد. بالاخره این ذخیره ساز پرسرعت ۱۶ ترابایتی (به طور دقیق ۱۵.۳۶ ترابایت) از راه رسید تا به سرورها و ابررایانه ها جان تازه ای ببخشد.همراه دارامان باشید.


 سامسونگ مدعی است که این درایو ۲.۵ اینچی از لحاظ ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات در میان حافظه های SSD دنیا مقام اول را دارد. البته هنوز مشخص نیست که برای مالکیت این پادشاه چقدر باید هزینه کرد. اما این سخت افزار به کار کاربران عادی نمی آید، بلکه بیشتر مناسب سرورها و مراکز پردازش داده و ابررایانه ها است.
حجم فیزیکی کم این حافظه ۲.۵ اینچی باعث می شود که مدیران سرورها بتوانند تعداد بیشتری از این سخت افزار را در فضایی کمتر جای دهند.
موفقیت سامسونگ در تولید حافظه SSD با این ظرفیت بالا و حجم کم به لطف چیپ های اختصاصی حافظه NAND عمودی ۲۵۶ گیگابایتی آنها میسر شده است. چیپ هایی که نسبت به نمونه های تولیدی سایر کمپانی ها دو برابر ظرفیت بیشتری برای ذخیره سازی اطلاعات دارند.
سامسونگ در بیانیه ای که به این مناسبت منتشر کرده آورده که به لطف این فناوری جدید کاربران می توانند هر روز بارها و بارها تمام این ۱۶ ترابایت حافظه SSD را پر و خالی کنند، بدون این که هیچ نگرانی از بابت نقص در اطلاعات خود داشته باشند، چراکه به همراه این حافظه ابزاری برای حفاظت از اطلاعات و نرم افزاری برای بازیابی اطلاعات از دست رفته در اثر خاموشی ناگهانی ارائه می شود.
همانطور که در بالا گفتیم این حافظه SSD جدید چندان به کار کاربران عادی نمی آید، اما اگر دوست دارید تا از تکنولوژی جدید حافظه های NAND سامسونگ بهره مند شوید، می توانید تا اواخر سال میلادی و عرضه نمونه های ۸، ۴، ۲، ۱ و ۰.۵ ترابایتی این نوع حافظه ها از طرف شرکت کره ای منتظر بمانید.برچسب ها : حافظه ، سامسونگ ، چیپ ،
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس پردازش دارامان می باشد

Copyright © 2014 Daraman. All Rights Reserved